İstanbul havası satın alabilirsiniz

in , ,

İstanbul havası satın alabilirsiniz

İstanbul havası satın alabilirsiniz

Türkiye genelinde 55 müze ve ören yerinin ticari alanlarının işletmesini üstlenen Bilkent Kültür Girişimi'nin (BKG), satışına başladığı “İstanbul havası” beklentilerinin üzerinde bir taleple karşılaştı.

Üzerinde İstanbul'a ilişkin görüntüleri ve “Air of Istanbul” yazısını taşıyan bir konserve kutusundan oluşan ürün, görenleri tebessüm ettiriyor.

BKG'den gelen bilgiye göre, girişimin üreticilerinden birinin buluşu olan ürün, ilk olarak 2010 yılının Ağustos ayında raflardaki yerini aldı.

SATILIK İSTANBUL HAVASI / FOTO GALERİ

İSTANBUL HAVASI 16 LİRA /_np/7285/16217285.jpg

Aynı yılın Eylül ayında ise magnetten tepsiye, önlükten bardak altlığına, defterden kitap ayraçlarına ve kartpostallara kadar geniş bir yelpazede İstanbul temalı ürünleri içeren “İstanbul Koleksiyonu” müze mağazalarında satılmaya başlandı. Fiyatı 16 lira olan “İstanbul Havası”, ayda ortalama 100 adet satılıyor.

Genel olarak iyi bir satış grafiğine sahip “İstanbul Koleksiyonu”nun en çok talep edilen ürünleri ise mousepad, yelpaze, çay takımları ve kahve fincanlarından oluşuyor.

Topkapı Sarayı Müzesi'ndeki BKG mağazasının müdürü Yıldıray Durmaz, “İstanbul Havası” kutusunu gören herkesin yüzünde bir gülümseme belirdiğini belirterek, yurt dışındaki tanıdığına hediye etmek isteyenden İstanbul deneyiminin bir parçasını yanında götürmek istediğini söyleyene kadar çok farklı geri bildirimler aldıklarını anlattı.
Haberin devamı için tıklayınız!!

Durmaz, oğlu yurtdışına yaşayan ve uzun süredir Türkiye'ye gelemeyen bir kadın müşterilerinin bu ürünü duygulanarak oğluna hediye olarak göndermesinin  mağaza çalışanları için en hüzünlü anılardan biri olduğunu kaydetti.

Yıldıray Durmaz, yurtdışında yaşayan ve İstanbul'a ziyaret için gelen bir kişinin Türkiye'ye gelen bütün arkadaşları için çok sayıda “İstanbul Havası” almasının ise en zevkli hatıra olarak hafızalarına kazındığını sözlerine ekledi.

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow SORA on Twitter or read the blog.

GameStick

Özel Teklif

www.benimrentacar.com 'da size özel % 25 indirim fırsatını kaçırmayın.

Kupon Kodunuz: 7356oles

İletİŞİm

s.hacihasanoglu@gmail.com